Masivní podlaha, rustikální

Výhody dřevěné podlahy

Masivní dubové podlahyDlaždice, lino, vinyl nebo dřevo? Toto jsou často kladené otázky při rozhodování se, jakou podlahu zvolíme do našeho bytu. Pojďme si říci, proč bychom měli volit dřevěnou podlahu, v čem jsou výhody dřevěných podlah, nevýhody a na co si případně dát při výběru dřevěné podlahy pozor, protože správná volba u tak viditelné a velmi používané věci jako je podlaha, je nesmírně důležitá.

Na podlahy z masivu můžeme volit jak měkčí dřeva, jako jsou borovice, topol či smrk, tak naopak i tvrdší, jako je dub, teak nebo různé druhy exotických dřev. Většinou je ale lépe volit z těch středně až více tvrdých, aby nám podlaha dobře sloužila i za hrubšího zacházení. Velmi dobrá volba je tedy například dubová dřevěná podlaha. Zde je obrovské množství různých druhů dřevěných podlah, máme možnost výběru mezi nepřeberným množstvím typů barev, rozměrů i tvrdostí.

DMasivní dubové podlahyřevěné podlahy jsou velice atraktivní nejen z důvodu ekologické šetrnosti, ale také kvůli jejich pohodlnosti a příjemnosti využívání. Dřevěné podlahy dělají dobře naší psychice, ale jsou prospěšné i z hlediska fyziologického. Pro lidi trpící alergiemi či menším astmatem je dřevo výborná volba. Dřevo dokáže zachytávat prachové částečky do svých pórů a vzduch je poté méně dráždivý.

Jedničkou mezi výhodami určitě bude velice snadná péče o dřevo. Nepřeberné množství laků a olejů jsou pro nás velkou pomocí. Pokud nám náhodou upadne nějaký hrnec či kamínkem na botě povrch nějak poškodíme, oprava dřevěné podlahy je velice snadná a nemusíme řešit žádné odtloukání, spárování nebo další druhy oprav jako je tomu u dlaždic, lina či plovoucích podlah.

Dalším důvodem, proč zvolit dřevěnou podlahu je určitě schopnost vysoké tepelné izolace, čímž se tedy bráníme proti přebytečnému úniku tepla, chráníme naše životní prostředí a peněženky neutrpí tak velkou ztrátu.

Masivní dubové podlahyPokud se nám po určité době podlaha bude zdát zašlá a zastaralá, není problém u dřevěné podlahy celková renovace, zbroušení, napuštění olejem a zpětné lakování. Podlahu takto můžeme bez problémů dostat do původního stavu.

Investice do dřevěné podlahy určitě stojí za promyšlení, její využitelnost je maximální, a to ať už je dřevěná masivní podlaha z tvrdšího nebo měkčího dřeva, třeba i různě barevně poskládaného do sebe. Dřevěné podlahy nám nikdy nezestárnou a vždy budou krásnou ozdobou našeho bytu, domu či chalupy.

Masivní dubové podlahy jsou v nabídce již od 950kč bez DPH/m2

Nejnovější příspěvky

Štítky

Poslat poptávku

Plugin by:aaM